Yaşadığımız yüzyılda internetin icadı ile ticaret  kendine yepyeni bir yol bularak global anlamda en hızlı ve en güvenilir alışverişin önünü açmıştır.

2018’de global e-ticaret hacminin 2,5 trilyon dolar seviyesine, 2020’de 4 trilyon dolara ulaşması bekleniyor. Bu rakamlar uzun vadede daha da artarak Dünyada ticaretin şeklini değiştirecektir. Genel ticaretin yaklaşık %7 sini oluşturmakta ve bu oran yakın tarihlerde %10 gibi rakamlara ulaşılacağı tahmin edilmektedir. Bu yüzden E-ticaretin günümüz dünyasında önemi çok büyüktür.

Önümüzdeki yıllarda E-ticaret öncelikle mobil dünyada kendine büyük yer edinecektir. Her gün çıkan yeni uygulama ve ödeme yöntemleri ile insanlar nakit para yerine bu sistemleri kullanarak çok daha uygun fiyata pratik ve güvenilir alışveriş yapacaklardır.

Yaklaşık 7,6 milyar olan  Dünya Nüfusunun yarısı internete bağlanmaktadır. İnternet ilk çıktığı yıllarda insanlar sadece bilgisayardan internet kullanırken günümüzde mobil olarak cep telefonlarında kullanmaya başladı. Gerek bilgisayarda gerekse mobilde E-ticaret kullanıcı sayısı sürekli artış göstermektedir.

2023 yılında satılan akıllı telefon sayısı 7 milyar adeti geçmesi beklenmektedir. Durum böyleyken mobil teknoloji ile sağlanacak E-ticaret çok büyük fırsatlar ve kazançlar barındırmaktadır.

YDM Grup günümüzde en son teknoloji ve trendleri takip ederek donanımlı ve tecrübeli kadrosu ile firmalara uygulama, internet sitesi  ve diğer yazılımları yaparak hedef kitlelerine ulaşmalarının  yanı sıra her türlü bilgisayar yedek malzeme sarf malzeme temin etmektedir.